Hakim partiyanın deputatlığa namizədlər siyahısı açıqlandı

Hakim partiyanın deputatlığa namizədlər siyahısı açıqlandı

Siyahıda yeni adlar da var

 

Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) 2020-ci il fevralın 9-da keçiriləcək növbədənkənar parlament seçkiləri üçün namizədlərinin siyahısını açıqlayıb. Siyahı Yeni Azərbaycan Partiyasının İdarə Heyətinin 27 dekabr 2019-cu il tarixli iclasında təsdiq edilib.

 

AYNA 09 fevral 2020-ci ildə Azərbaycan Respublikasında keçiriləcək Parlament seçkilərində Yeni Azərbaycan Partiyası tərəfindən irəli sürülmüş namizədləri təqdim edir:

 

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi - Talıbov Vasif Yusif oğlu

2 saylı Şərur seçki dairəsi - Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi - İbrahimov Eldar Rza oğlu

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi - Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi - Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi - Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Əliyarlı Kübra Məhəmməd qızı

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Qafarov Kamaləddin Nəsrəddin oğlu

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Əliyev Anar Məmməd oğlu

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Hüseynov Aydın Nəsir oğlu

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi - Xasiyeva Səbinə Səməd qızı

13 saylı Xəzər - Pirallahı seçki dairəsi - Əliyev Rauf Asif oğlu

14 saylı Xəzər seçki dairəsi - Əhmədova Şəfəq Firudin qızı

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Nağıyev Rauf Nəriman oğlu

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi - Səfərov İlham İlyas oğlu

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi - Allahverdiyev Elnur Marat oğlu

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Rzayev Xudaqulu Əhəd oğlu

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Məmmədov Hikmət Baba oğlu

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Allahyarlı Nihad Vüqar oğlu

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Hüseynov Sərraf Balaxan oğlu

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Rəhimov Elnur Fidail oğlu

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Mustafayev Elnur Elşad oğlu

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Hacıyeva Afaq Şirzad qızı

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi - Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Cabbarova Xatirə Qılman qızı

29 saylı Səbail seçki dairəsi - Hüseynova Aytən Arif qızı

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi - Ağcayev Nizaməddin Fərhad oğlu

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi - Həsənova Afət Əbil qızı

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi - Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi - Zabelin Mixail Yuryeviç

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi - Əliyev Turan Adil oğlu

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi - Rzayev Kənan Əfqan oğlu

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Cəfərov Müşviq Cəfər oğlu

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Quliyev Musa İsa oğlu

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi - Hüseynova Hicran Kamran qızı

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi - Mirkişili Tahir Famil oğlu

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi - Hacıyev Emin Məcid oğlu

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi - Məmmədov Müşviq Fazil oğlu

45 saylı Abşeron seçki dairəsi - Əsədov Oqtay Sabir oğlu

46 saylı Şirvan seçki dairəsi - Quliyev Azər Əli oğlu

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

48 saylı Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham Kazım oğlu

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu

50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi - Mikayılov Elman Elxan oğlu

51 saylı Qusar seçki dairəsi - Badamov Azər Camal oğlu

52 saylı Quba seçki dairəsi - Şeydayeva Aysel Balasultan qızı

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi - Bayramlı Habil Laçın oğlu

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi - Səlimov Eldəniz Adil oğlu

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi - Mərdanov Kənan Zeynal oğlu

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi - Qəribov Nizami İsməli oğlu

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Ələskərov Saleh Adil oğlu

59 saylı Salyan seçki dairəsi - Hacıyev Rəşad Əzizağa oğlu

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Axundov Etibar Əkrəm oğlu

61 saylı Neftçala seçki dairəsi - Sadıqova Gültəkin Zakir qızı

62 saylı Saatlı seçki dairəsi - Ələkbərli Əziz Yusif oğlu

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi - Cəfərov Kamal Xaqani oğlu

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi - Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi - Şahbazova Səyalə Əhmədağa qızı

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik Əvəz oğlu

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi - Nəsirov Elman Xudam oğlu

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - Sadıqov Etibar Sadıq oğlu

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi - Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi - İsgəndərov Anar Camal oğlu

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi - Əliyev Sərvər Məlikməmməd oğlu

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Bağırov Güloğlan Baloğlan oğlu

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi - Rəcəbli Hadı Musa oğlu

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

77 saylı Astara seçki dairəsi - Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

78 saylı Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

79 saylı İmişli seçki dairəsi - Əzimov Nazim Abdulrəhim oğlu

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Muradov Rüfət Ehtiram oğlu

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi - İsmayılov Şahin Əmir oğlu

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir Musa oğlu

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Rəhimov Rəşad Akif oğlu

84 saylı Füzuli seçki dairəsi - Məmmədova Svetlana Gəray qızı

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi - Lazımov Arif Hacımurad oğlu

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Muradov Zaur Fazil oğlu

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi - Hüseynov Əli Abbas oğlu

88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Hacıyeva Ləman Amil qızı

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi - Şükürov Rəşad Əlibala oğlu

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi - Osmanov Cavid Həmid oğlu

91 saylı Ucar seçki dairəsi - Həsən Ramil Sahib oğlu

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Əhmədov Urfan Nizaməddin oğlu

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi - Yıldırım Fatma Vidadi qızı

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Məmmədov Qnyaz Vəli oğlu

95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Əsədov Eldar Garay oğlu

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi - Məmmədov Anar İlyas oğlu

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi - Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə Əli qızı

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi -  Həsənov Nurlan İrfan oğlu

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi - Bayramov Kamran Fərhad oğlu

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi - Mirbəşiroğlu Elşad Mirbəşir oğlu

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi - Səfərov Nizami Abdulla oğlu

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi - Məhərrəmova Elnarə Səməndər qızı

105 saylı Tovuz seçki dairəsi - Hüseynova Məhəbbət Müsəllim qızı

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi - Tağıyev Niyazi Yusif oğlu

107 saylı Qazax seçki dairəsi - Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami Qulu oğlu

109 saylı Balakən seçki dairəsi - Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi - Bayramov Bəhruz Qurban oğlu

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə Əliağa qızı

112 saylı Qax seçki dairəsi - Əfəndi Mahir Qalib oğlu

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi - İskəndərov Vüqar Yapon oğlu

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi - İsmayılova Südabər Şöyüb qızı

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Həsənov Rahim Rafiq oğlu

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Əliyev Samir Ramiq oğlu

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi - Muradov Farid Mustafa oğlu

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi - Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi - Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu

121 saylı Laçın seçki dairəsi - Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi - Məmmədov Aqil Sadiq oğlu

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman Camal oğlu

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi - İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

Müəllif: Ayna.az      27 Dekabr 2019 18:03
Xəbərlər bölməsinə aid digər xəbərlər
Ən çox oxunanlar

Ən son xəbərləri səhifəmizdən də izləyin